A görög főváros maga az eleven történelem, az ókor és a jelen találkozása, amely időutazásra invitálja az odalátogatókat. A város nevét a mitológiából ismert városvédő istennőről, Pallasz Athénéről kapta. A városhoz köthető a színház és a demokrácia kialakulása, az olimpiai játékok elterjedése, a művészetek és a mitológia virágzása. Mindez a mai napig nyomot hagyott rajta, aminek rengeteg turista jár a csodájára.
Athéni nevezetességek
Athénban járva ha szeretnénk sem tudnánk kikerülni a központjában álló fellegvárat, az Akropoliszt, amely egy domb tetején található épületegyüttes. Itt található természetesen Athén egyik szimbóluma és védjegye, Pallasz Athéné temploma, a Parthenón, a világ egyik leghíresebb ókori épülete. Ezen kívül itt ékeskedik még Periklész és Dionüszosz színháza is. Az utóbbiban adták elő egykoron Szophoklész darabjait, melyet 17 ezer ember nézhetett egyszerre.
Athén piactere, az Agora sem mindennapi látvány, mely 1200 éves múltra tekint vissza. A tér nem csupán piacként, hanem szent helyként is funkcionált, ahová a bűnösök nem léphettek be. Később politikai központtá vált és híres kivégzőhellyé, ahol többek között Szókrátészt is kivégezték. A tér mellett áll a 2500 éves Héphaisztosz temploma.
Régi és modern Athén
Athénnak vannak olyan régiói, melyek igazi görög falvak hangulatát idézik. Ilyen az Anafiotika városrész, ahol zegzugos kis utcák, hangulatos görög stílusú házak, kóbor macskák és virágok vannak minden mennyiségben.
A Pleka szintén egy csendesebb, nyugodtabb része a városnak, ami hangulatos utcákkal, élő zenés kávézókkal és éttermekkel várja a turistákat. Régen ez a rész volt Athén központja. Ezeknek az utcáknak az egyike egy három km-es sétálóutca, ahol az utcai árusok végtelen sora kínálja színes portékáit a turistáknak.
Ugyanakkor Athénnak megvan az igazi nagyvárosi arca is. Tömegközlekedési eszközein – metrókon és villamosokon – ingyen wifit biztosítanak az utazóközönségnek. Az éjszakai élet pedig kedvez a bulizni és szórakozni vágyó fiataloknak. A legtöbb athéni strand ingyenes, ráadásul ha a megfelelő időszakban megyünk – főszezonon kívül, november és március között – rengeteg komplexumot is ingyen látogathatunk. Köztük az Akropoliszt és azt a stadiont is, ahol először rendezték meg az olimpiai játékokat.